رویه بازگرداندن کالا

 

مشتری گرامی، آسودگی خاطر شما و جلب رضایت مشتریان از اصول اولیه تمامی همکاران ما در آکام بوده و هست.  پس به شما این اطمینان خاطر را می دهیم پیش از انتخاب و خرید هر محصول یا خدمات از این مرکز، تا پس از خرید و نصب در محل همواره همراه و یاری رسان شما خواهیم بود .

با این وجود ممکن است مشتریان محترم پس از خرید با مسائلی روبرو شوند که در این مواقع خدماتی در شان و شخصیت مشتریان این مرکز تحت عنوان (( خدمات پس از فروش )) در نظر گرفته شده است .

آکام متعهد شده است تمامی کالاهایی که به صورت اینترنتی از وب سایت akam-co.com  خریداری شده است در سلامت کامل فیزیکی به دست مشتریان خود برساند پس چنانچه در حین حمل و ارسال آسیب احتمالی به کالای شما وارد آمده است که قابل رویت است (شکستن و ترک خوردن قاب و فریم کالا، له شدگی و دفرمه شدن بسته بندی، آب خوردگی و …)  حتما در حضور مامور ارسال (همکاران ما در بخش ارسال مرسولات یا مامورین شرکت های پست)، نسبت به چک کردن مواردی از این دست با آرامش و دقت کامل اقدام فرمایید و اگر چنین بود از قبول آن بسته خودداری کرده و با تکمیل فرم مرجوعی کالا ( از همکاران ما بخواهید ) نسبت به مرجوع کردن آن اقدام فرمایید .

بدیهی است چنانچه مشتری رسید تحویل سلامت کالا را امضاء کند، به منزله تایید سلامت کامل فیزیکی کالا تلقی شده و پس از آن مرجوع کردن کالا به علت آسیب فیزیکی قابل قبول نخواهد بود .

*همکاران آکام در بخش ارسال مرسولات یا مامورین شرکت های پست موظف هستند در حین چک کردن سلامت کالای ارسالی با صرف زمان معقول و منطقی، منتظر تایید مشتریان بماند .

در صورت لزوم به مرجوع کردن کالا، باید حتما بدون هرگونه دخل و تصرف در بسته بندی اورجینال کالا این مهم صورت گیرد ( از بین بردن بسته بندی اصلی، مخدوش کردن و نوشتن توضیحات روی کارتن وجعبه اصلی، دور ریختن و پاره کردن آن و … امکان استفاده از مرجوع کردن کالا را از بین خواهد برد .

کالای آسیب دیده و همه ی لوازم جانبی و متعلقات آن، باید به همان شکلی که مشتری تحویل گرفته است به همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده (پست، باربری و نظایر آن) و فاکتور به همکاران آکام در بخش ارسال و مرسولات تحویل داده شود .

پس از بررسی کالاهای مرجوعی توسط کارشناسان آکام، در صورتی که کالا خارج از ظوابط مقرر در سایت، مرجوع شده باشد و بدون ایراد تشخیص داده شود، مجددا برای مشتری با صرف هزینه ی ارسال مجدد ( به عهده مشتری) فرستاده میشود. در صورت امتناع از قبول کالای سالم و بدون ایراد، کالای یاد شده به مدت ۳۰ روز به صورت امانت نزد آکام در واحد ارسال و مرسولات باقی خواهد ماند و پس از اتمام این مهلت آکام در قبال کالا و زیان های وارده بر آن یا مفقود شدن آن هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت .

 

کالاهایی که نیاز به نصب دارند :

 

پس از تایید سلامت فیزیکی کالا و دریافت آن، در مورد کالاهایی که نیاز به نصب دارند این کار توسط تکنسین های فنی آکام انجام میشود و چنانچه پس از خاتمه کار، نقص فنی داشته باشند توسط همین افراد مرجوع شده و نسبت به ارسال و نصب کالای سالم مشابه اقدام خواهد شد و این پروسه هیچگونه هزینه مازاد از شرایط عادی برای مشتریان نخواهد داشت .

و چنانچه افرادی غیر از تکنسین های فنی مورد تایید آکام نسبت به نصب کالا اقدام کرده و متوجه یا باعث نقص یا خرابی کالا شوند، آکام همراه با مشتری نسبت به رفع مشکل از طریق شرکت گارانتی کننده کالای خریداری شده اقدام خواهد کرد ( مطابق شرایط و ظوابط شرکت گارانتی کننده ) و مسئولیت جبران خسارت وارده به مشتری و موارد مشابه نظیر هزینه ارسال مجدد، ایاب و ذهاب نصاب و … با توافق بین شرکت گارانتی کننده کالا و مشتری خواهد بود و مسئولیتی متوجه آکام نمی باشد.

 

اگر کالای خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر فیزیکی با اطلاعات وب‌سایت مغایرت داشته باشد :

 

وجود مغایرت یا کسری اقلام همراه کالا، باید حداکثر طی ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا، به واحد خدمات پس از فروش یا ارسال و مرسولات آکام از طریق تلفن اطلاع داده شود . (مراجعه به قسمت تماس با ما)

اگر مغایرت، بدون استفاده از کالا قابل مشاهده است، مثل رنگ یا مشخصات درج شده روی بدنه، باید کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد.

تصاویر محصولات جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری است و از آنجا که ممکن است در مواردی جزییات با کالای اصلی تفاوت هایی داشته باشد به استناد آن‌ها نمی‌توان اعلام مغایرت کرد. ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا، مشخصات فنی درج شده در وب‌سایت است.

در صورتی که امکان تشخیص مغایرت، بدون باز کردن بسته‌بندی وجود دارد، امکان رسیدگی به درخواست مشتری در صورتی ممکن است که کالا ازحالت اورجینال یا بسته‌بندی اصلی و اولیه خود خارج نشده باشد.
در صورتی که امکان تشخیص مغایرت و کسری اقلام همراه تنها با باز کردن بسته‌بندی ممکن باشد، لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.
استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به آکام بازگردانده شود. برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش‌کردن آن، امکان مرجوع کردن کالا را از بین خواهد برد.

 

دیدگاهها و توضیحات محصولات :

 

نظرات و دیدگاه هایی که کاربران در خصوص هر کالای وب سایت درج کرده اند، تجربه یا اطلاعات شخصی افراد است و برای آنها و آکام مسئولیتی ایجاد نمی کند همچنین آکام مسئولیتی در قبال درستی اطلاعات فراهم شده روی بسته بندی کالا ندارد و مسئولیت آن با شرکت تولید کننده کالاست .

همچنین اطلاعات محصولات صرفا برای اطلاع رسانی است و جنبه مشاوره ندارد. خریدار باید پیش از استفاده نسبت به کسب اطلاعات حرفه ای و اخذ مشاوره از متخصصین مربوط اقدام کند .

تمامی اطلاعاتی که در خصوص هریک از کالاها در صفحه مربوطشان درج شده است از قبیل تصویر و هریک از مشخصات ذکر شده، تنها برای اطلاع شما و برگرفته از اطلاعات مندرج بر روی بسته بندی کالاهاست، و از آنجا که منشاء این اطلاعات، تولید کننده یا وارد کننده ی قانونی این کالاهاست آکام مسئولیتی از این حیث بر عهده ندارد، همچنین این اطلاعات نباید به عنوان مشاوره به حساب آیند .

 

اگر مشتری از خرید خود منصرف شود :

 

اگر هنوز سفارش شما ارسال نشده است، میتوانید وارد پروفایل خود شوید و سفارش را لغو نمایید .

اگر سفارش شما ارسال شده است و حین پروسه تحویل، از خرید خود منصرف شده اید میتوانید صرفا هزینه ارسال را پرداخت و کالا را مرجوع کنید .

همچنین اگر کالایی به همراه هدیه، اشانتیون و … فروخته شده باشد، بازگرداندن ملحقات آن نیز همراه با کالا الزامی است .

انصراف از خرید و درخواست مرجوعی به کالایی تعلق میگیرد که باز نشده باشد، هیچگونه دخل و تصرف، باز کردن بسته بندی اولیه، پلمپ، برچسب ها و حتی نایلون، وکیوم و شیرینک آسیب ندیده و تخریب نشده باشد و در صورت عدم رعایت موارد مذکور امکان مرجوع کردن کالا از بین خواهد رفت .

آکام یک وب سایت خرده فروشی کالای دیجیتال است ( جهت ارائه خدمات مطلوب و با کیفیت به مصرف کنندگان ) و حق مرجوع کردن کالا طبق شرایط و ظوابط صرفا متعلق به مشتری (مصرف کننده) است و سفارش از یک کالا به صورت تعداد، مغایر با هدف ارائه سرویس به مصرف کنندگان است و این عمل به خودی خود باعث ابطال حق مرجوع کالاست .

 

چطور درخواست خود جهت مرجوعی کالا را به آکام اطلاع دهم ؟

 

اگر پیش از ارسال کالا قصد مرجوع کردن آن را دارید با بخش ارسال و مرسولات تماس گرفته و با توجه به شماره فاکتور خود آن را مرجوع نمایید .

اگر در زمان تحویل کالا قصد مرجوع کردن آن را دارید با تکمیل فرم مرجوعی کالا، کالا را به مامورین شرکت های پست یا همکاران ما در بخش ارسال مرسولات تحویل دهید.

اگر پس از دریافت کالای خود قصد مرجوع کردن آن را به هر علت دارید پیش از انجام این کار، مراتب را از طریق تماس تلفنی به اطلاع بخش ارسال مرسولات یا پشتیبانی آکام رسانده و از همکاران ما در بخش های یاد شده راهنمایی بگیرید . (مراجعه به قسمت تماس با ما)

 

هزینه ارسال چگونه محاسبه خواهد شد ؟

 

اگر ایراد فنی، وجود مغایرت فنی یا فیزیکی یا آسیب دیدگی ظاهری و … (علت مرجوعی کالا) به تایید کارشناسان خدمات پس از فروش آکام برسد، هزینه ارسال به عهده آکام است و در غیر این صورت به عهده مشتری میباشد .

جهت واریز هزینه ارسال به حساب مشتری، اصل قبض رسید ارسال کالا از شرکت پستی حمل کننده کالا باید همراه کالا به شرکت سامانه ارتباطات آکام ارسال شود و همچنین جهت پیگیری های بعدی تصویری واضح و خوانا از قبض رسید تهیه و به شماره ۰۹۱۲۹۷۲۱۶۱۲ از طریق اپلیکیشن واتس آپ ارسال شود .

 

ساکنین تهران و شهرستان :

 

اگر ساکن تهران هستید، جهت مرجوع کردن کالای خود می توانید به دو شیوه زیر عمل کنید:

۱- جهت ارسال کالای خود به آکام توسط مامورین ارسال مرسولات آکام با همین بخش تماس گرفته و هماهنگی های لازم را انجام دهید.

۲- همچنین میتوانید از طریق انواع شرکت های پستی نظیر الوپیک، اسنپ باکس، تپ سی و … نیز اقدام کرده و کالای خود را با صرف هزینه شخصی به آدرس دفتر مرکزی آکام بفرستید .

(( مشتری گرامی از نوشتن هرگونه آدرس، دست نوشته، شماره و مواردی از این دست روی جعبه، کارتن و بسته بندی اصلی کالا اکیدا خودداری کنید و در صورت لزوم جعبه اصلی را درون کیسه یا کارتن دیگری گذاشته و آن را ارسال کنید . همچنین این نکته را به شرکت های پستی و مامورین حمل کالای خود متذکر شوید . عدم رعایت این نکته تحت هر شرایطی باعث عدم پذیرش کالا توسط آکام خواهد شد ))

 

شرایط استفاده از گارانتی و ضمانت نامه کالای آکام :

 

تشخیص درست عیوب دستگاه،کالا و قطعات صرفا بر عهده و نظر یک جانبه کارشناسان خدمات پس از فروش آکام میباشد .

بررسی تطابق شرایط گارانتی با وضعیت فعلی دستگاه،کالا و قطعات مشتری در طول دوره گارانتی صرفا به عهده کارشناسان این مرکز است .

 

مدارک مورد نیاز جهت استفاده از گارانتی :

 

۱-اصل فاکتور خرید

۲-اصل کارت گارانتی معتبر

۳-جعبه و پکینگ دستگاه

به منظور استفاده از خدمات گارانتی آکام، ارائه ضمانت نامه الزامی میباشد و ضمانت نامه بدون تاریخ خرید یا مدت اعتبار، مشخصات و شماره سریال کالا فاقد اعتبار است .

ضمانت فقط شامل دستگاه اصلی بوده و شامل سایر دستگاه های متصل به آن و قطعات جانبی و لوازم مصرفی از قبیل آداپتور، باطری، پایه، ریموت، شارژر و دیگر متعلقات نمی شود .

انتقال دستگاه جهت استفاده از خدمات گارانتی به مرکز خدمات و برگشت آن به عهده مشتری و با صرف هزینه توسط ایشان است ( هزینه ارسال و موارد مشابه ) و دستگاه باید الزاما در کارتن و بسته بندی اصلی خود ارسال شود تا شامل خدمات گارانتی گردد .

گارانتی آکام محدود به برطرف کردن اشکالات سخت افزاری دستگاه هایی است که توسط این مرکز تولید یا اجرا شده باشد، در مورد دستگاه هایی که آکام صرفا فروشنده کالا بوده یا نصب آن را بر عهده داشته است ارائه خدمات و هزینه های مربوط به عهده شرکت تولید کننده، وارد کننده یا گارانتی کننده کالاست . همچنین هرگونه عملیات نرم افزاری از جمله نصب، ارتقا و عیب یابی سیستم عامل، ریکاوری، نصب درایور، ویروس یابی، بازیابی اطلاعات، تهیه پشتیبان از فایلهای مورد نیاز، بازیابی رمز عبور، تنظیم نصب و راه اندازی شامل ضمانت نبوده و در صورت درخواست مشتری مشمول پرداخت هزینه می شود .

هر فرد مراجعه کننده و مکاتبه کننده با آکام با همراه داشتن قطعه یا کالا و همچنین اصل برگه فاکتور خرید و اصل برگه ضمانت نامه نزد همکاران ما در آکام صاحب و مالک دستگاه قلمداد خواهد شد پس هنگام تحویل گرفتن قطعه یا کالا موظف به تست ظاهری و دقت در موارد ابطال گارانتی میباشد . و پس از تحویل و تایید سلامت و رفع مشکل  ابراز شده توسط ایشان هیچگونه مسئولیتی متوجه آکام و مرکز خدمات نمیباشد .

مشتریان محترم توجه بفرمایید تحویل کالا به مرکز خدمات، به منزله عدم نیاز به اطلاعات بر روی هارد دیسک و هارد دستگاه و پذیرفتن تمامی عواقب از بین رفتن و پاک شدن هرگونه اطلاعات دستگاه است .

پیشنهاد می شود پیش از ارسال دستگاه، کالا و قطعات به مرکز خدمات نسبت به ایجاد و ذخیره نسخه پشتیبان اقدام فرمایید.

همین طور مسئولیت بسته بندی صحیح کالا هنگام ارسال به عهده فرستنده میباشد و توصیه میگردد حتی المقدور از بسته بندی اصلی بدون لوازم جانبی و ملحقات جهت ارسال به مرکز خدمات استفاده گردد . بدیهی است صدمات ناشی از بسته بندی نا صحیح به عهده مشتری میباشد.

 

شرایط ابطال ضمانت نامه و گارانتی کالای آکام :

 

اشکالات ظاهری دستگاه از جمله خط و خش، شکستگی و تغییر رنگ بدنه در زمان تحویل در حضور مشتری یا نماینده قانونی وی ثبت میگردد . شایان ذکر است صدماتی چون شکستگی صفحه نمایش و قاب پشت آن و یا اثرات هرگونه ضربه بر روی دستگاه که محتمل است هنگام حمل توسط شرکت های پستی پدید آمده باشد، حتی اگر دستگاه قبل از ارسال سالم بوده باشد، به اطلاع مشتری رسانده خواهد شد، جبران خسارت وارده به عهده مشتری یا شرکت پستی حمل کننده کالاست ( بنابر توافق فی ما بین و قوانین) و آن را از شرایط گارانتی خارج خواهد ساخت .

۱- هرگونه استفاده، نگهداری و کارکرد ناصحیح و خارج ساختن محصول از شکل و ساختار عادی .

۲-  دستکاری و اقدام به سرویس، تعمیر یا تغییر توسط افراد غیر مجاز .

۳-  به دلیل استفاده از هرگونه لوازم جانبی و باتری غیر اصل و تایید نشده از سوی شرکت سازنده-وارد کننده-فروشنده .

۴-  مخدوش شدن یا دستکاری تاریخ یا شماره سریال در کارت گارانتی یا بدنه ی دستگاه، قطعه و کالا .

۵- عدم تطابق نام و سریال کالا با نام و سریال درج شده در فاکتور آکام .

۶-  ضربه خوردگی و تماس با مایعات و رطوبت، مواد مشتعله و تولید کننده حرارت، جسم سخت، خاک و شن و …

۷- سرقت کل یا بخشی از دستگاه، کالا یا قطعه .

۸- نصب هرگونه نرم افزار و برنامه مخرب یا تایید نشده توسط شرکت .

۹- تغییرات و یا دستکاری صورت گرفته در هر بخشی از دستگاه اعم از الکتریکی یا فیزیکی .

۱۰- مشکلات و آسیب های ایجاد شده ناشی از مراقبت نامناسب،استفاده نا صحیح و سو استفاده از دستگاه و یا عملیات دستگاه بر خلاف دستور العمل های مندرج در دفترچه راهنمای مشتری .

۱۱- بروز ایرادات ناشی از بلایای طبیعی یا حوادث غیر مترقبه، شکستگی، خراشیدگی، تغییر شکل، زنگ زدگی، نوسانات برق، تغییر در قطعات، قطع و وصل اتصالات در حین روشن بودن دستگاه، صدمات حین حمل، آسیب دیدگی کانکتور و کابل، اتصال پورت های ورودی و خروجی به برق شهر و به کارگیری آداپتورهای متفرقه .

۱۲- هرگونه ایراد ناشی از عملیات روت، به کارگیری نرم افزار های کابردی رایج غیر استاندارد و مغایر با تایید شرکت و یا آلودگی به ویروس های کامپیوتری، با تشخیص متخصصین آکام قسمت های آسیب دیده دستگاه، قطعه یا کالا را از گارانتی خارج میسازد .

۱۳- نصب رام های غیر رسمی روی دستگاه و همچنین عمل قفل گشایی (Unlock-Bootloader) روی راه انداز های دستگاه به دلیل اینکه موجب کاهش ضریب ایمنی دستگاه و افزایش امکان Brick شدن دستگاه میگردد موجب ابطال گارانتی خواهد شد .

 

مالکیت فکری و تولید این محتوا به ثبت رسیده است و متعلق به شرکت سامانه ارتباطات آکام می باشد .

هرگونه بازنشر و کپی برداری از این مطالب بدون ذکر نام مجموعه سامانه ارتباطات آکام و لینک این محتوا ممنوع بوده و پیگرد قانونی خواهد داشت .