پرسش و پاسخ متداول دزدگیر

 

مشتری گرامی این پرسشنامه بر اساس تجارب پرسنل فنی سامانه ارتباطات آکام در مواجهه با پرسش های عموم مشتریان تهیه و تنظیم شده است و چنانچه هر پرسشی برای شما بزرگواران مطرح میباشد که در اینجا مورد بررسی قرار نگرفته است، تیم پشتیبانی آکام مفتخر است که در تمامی ساعات و ایام هفته پاسخگوی شما عزیزان باشد .(مراجعه به قسمت تماس با ما)

۱ قیمت یک پک دزدگیر چقدر تمام می شود؟

با وجود اینکه شاید اولین و مهم ترین سوال غالب افراد همین سوال است اما پاسخش به این سادگی نیست! قیمت یک دستگاه دزدگیر، چشمی، بلندگو و … با توجه به برند دستگاه، ضمانت کالا و امکانات آن کاملا متفاوت است و پس از بررسی محل مورد نظر مشتریان جهت نصب، و مشخص شدن تعداد چشمی ها، مگنت ها، میزان کابل کشی، اجرت نصب و انتظارات مشتری از دستگاه قیمت نهایی مشخص میشود .

با این وجود جهت بررسی های اولیه و برآورد حدودی قیمت میتوانید به بخش دزدگیر – پک دزدگیر در فروشگاه اینترنتی سامانه ارتباطات آکام مراجعه کرده و اطلاعات لازم را کسب کنید .

۲ مدت زمان نصب چقدر طول میکشد ؟

نصب هر دستگاه دزدگیر نیاز به پیش زمینه هایی دارد از قبیل مهیا کردن یک عدد سیم کارت فعال ( برای دستگاه های سیم کارتی) وجود منبع برق ۲۲۰ ولت در محل و … که پیش از مراجعه تکنسین های فنی سامانه ارتباطات آکام به اطلاع مشتریان خواهد رسید (فرم شماره ۲ دزدگیر) و چنانچه مقدمات نصب همان طور که توضیح داده شد مهیا شود نیاز است که بازه زمانی ۵ ساعت تا نهایتا یک روز را به این موضوع اختصاص دهید .

۳ برای نصب دستگاه باید حتما سیم کشی بشود ؟ از نظر زیبایی و دکوراسیون برایم مهم است !

چشمی ها و مگنت ها و دیگر حسگر ها همگی از دو نوع سیم دار و بی سیم تشکیل شده اند که پس از بررسی محیط مورد نظر شما میتوان نظر  قطعی در مورد لزوم استفاده از هرکدام را داد اما برای پاسخ به این پرسش بدیهی است اگر از نوع بی سیم استفاده شود، طبعا سیم کشی ندارد و همچنین اگر از نوع سیم دار استفاده شود تلاش پرسنل فنی سامانه ارتباطات آکام بر این اساس است که با انتخاب مسیر های مناسب یا استفاده از داکت تا جای ممکن و به جهت حفظ زیبایی سیم و کابلی دیده نشود .

۴ خانه یا محل کسب و کارم بابت نصب دزدگیر بهم ریخته و آشفته میشود ؟

پرسنل فنی سامانه ارتباطات آکام تمام تلاششان را خواهند کرد تا در سریع ترین زمان ممکن با بهترین کیفیت و رعایت نظافت محیط، دستگاه و ملحقات مورد نظر را نصب کنند و همواره بر مبنای رضایت مشتریان قدم بردارند با این وجود بابت نصب و راه اندازی ممکن است نیاز باشد بخشی از وسایل موقتا جا به جا شوند تا ناخواسته مورد خرابی و شکستگی و … قرار نگیرند . پرسنل فنی سامانه ارتباطات آکام در این مرحله نیز کمک و یاری رسان شما خواهند بود .

۵ دستگاه دزدگیر کجا نصب میشود ؟

پیش از نصب دستگاه های دزدگیر تکنسین های فنی سامانه ارتباطات آکام با مشورت و نظر خواهی از مشتری بهترین مکان را از نظر دسترسی و زیبایی بصری در ملک مورد نظر کارفرما انتخاب کرده و سپس اقدام به نصب پنل خواهند کرد اما آنچه مسلم است محل نصب پنل ( مرکز فرمان دستگاه) داخل محیط منزل، محل کار یا … خواهد بود (در محیط سربسته) تا از آسیب های محیطی و دسترسی سارقین محفوظ بماند .

۶ کلا یک دستگاه دزدگیر چه امکاناتی به من میدهد ؟

عملکرد دستگاه های دزدگیر همان طور که پیشتر هم توضیح داده شد متفاوت است ولی آنچه که در تمامی مدل ها مشابه است به این صورت است که پس از نصب در محل و فعال کردن سیستم توسط کاربران مجاز، چنانچه فرد یا افرادی قصد تخریب ورودی ها، ورود بدون مجوز، سرقت یا خرابکاری را داشته باشند یا محل مورد نظر دچار آتش سوزی شود ( در مورد دستگاه هایی که از سنسور دود استفاده میکنند)

سیستم شروع به آژیر کشیدن میکند و به صورت هم زمان به تمامی افرادی که شماره های آنها پیشتر در لیست مخاطبین ذخیره شده است پیامک ارسال کرده و با آنها تماس میگیرد و پیام ضبط شده را مبنی بر سرقت محل یا اعلام حریق ( ۲ پیام مجزا ) پخش میکند و افراد را برای اقدامات بعدی مطلع میکند .

همچنین با نصب دزدگیر در هر محل از قطع و وصل برق ۲۲۰ ولت و قطع و وصل خط تلفن آن محل توسط ارسال پیامک با خبر شده و نیز میتوان با خرید و نصب قطعات جانبی کوچک دیگری مانند انواع رله ها، به واسطه وجود دستگاه دزدگیر از هر نقطه از دنیا لامپ یا انواع لوازم برقی نصب شده در آن محل  را روشن و خاموش کرده و کنترل کنید . (توضیحات تکمیلی در شرح عملکرد هر مدل دستگاه)

در ادامه انواعی از دزدگیر ها وجود دارند که با برقراری تماس با آنها از هرکجای دنیا امکان شنود محیطی ( شنیدن صدای محیط محل نصب دستگاه ) را برای کاربران فراهم میکنند . ( بسته به نوع و مدل متفاوت است )

۷ برای کدامین اماکن این دستگاه های دزدگیر قابل استفاده است ؟

دزدگیر ها به همراه متعلقاتشان برای انواع اماکنی که ورود و خروج افراد در زمان خاص باید کنترل شود و به این واسطه از سرقت، ورود غیر مجاز و آتش سوزی جلوگیری شود قابل استفاده هستند که برخی از این اماکن عبارتند از:

بانک ها و موسسات

جواهر فروشی ها

موزه ها

منازل مسکونی، ویلا، باغ

ادارات و دفاتر کار

رستوران ها و هتل ها

انواع فروشگاه ها و مغازه ها

انبار و محیط پارکینگ و هر محیط بسته یا فضای بازی که مد نظر شما بوده و در این لیست آورده نشده است

۸ من داخل منزل حیوان خانگی ( پرنده، سگ و گربه و …) دارم وقتی خانه نیستم و سیستم دزدگیر روشن است با حرکت حیوان خانگی من آژیر دزدگیر به صدا در می آید ؟

خیر، خوشبختانه با طراحی و ایجاد سنسور های وزنی امروزه این امکان فراهم شده است و توسط تکنسین های فنی آکام قابل ارائه است که با استفاده و نصب انواع سنسور های وزنی ( با توجه به جثه و ابعاد حیوان متغیر است) سیستم دزدگیر و اعلام سرقت در محلی روشن و فعال باشد در حالی که حیوانات خانگی بتوانند آزادانه حرکت کنند (صرفا نسبت به انسان و ورود افراد با ابعاد و وزن انسان تحریک شده و اعلام سرقت میکند) .

۹ داخل محیط پارکینگ و حیاط که حیواناتی مثل گربه و پرندگان تردد میکنند چه اتفاقی می افتد؟ با حضور حیوانات آژیر دزدگیر به صدا در می آید ؟

پاسخ این سوال نیز مانند سوال پیشین خیر است و راه حل مناسب استفاده از سنسور های وزنی است .

۱۰ دزدگیر به صدا هم حساس است ؟ اگر خانه نباشم و مثلا تلفن  منزل زنگ بزند آژیر دزدگیر به صدا در می آید؟

خیر، سنسورهای دزدگیر ها حساسیت حرکتی و لرزشی دارند و این نیز به درخواست مشتری قابل تنظیم است اما با ایجاد صدای محیطی مانند زنگ زدن درب منزل، تلفن و … تحریک نشده و سیگنالی منوط بر اعلام سرقت دریافت نمیکنند .

۱۱ من داخل محل کار یا زندگی ام گاوصندوق دارم علاوه بر چشمی های معمول برای خود گاوصندوق هم چیز خاصی دارید ؟

بله، برای باز کردن و یا سرقت انواع گاوصندوق ها نیاز به ایجاد تکانه یا اعمال زور و ضربه زدن هست که شما میتوانید با سفارش و نصب انواع سنسور های لرزشی (بی سیم و با سیم) به بدنه گاوصندوق خود و ست کردن آن با پنل دزدگیر از سرقت و دستکاری گاوصندوق جلوگیری کنید .

۱۲ – میخواهم وقتی خانه یا محل کارم و… نیستم اگر کسی به درب یا پنجره واحد فشار آورد یا ضربه ای زد و حتی نتوانست وارد ملک شود باز هم مطلع شوم و سیستم فعال شود چنین امکانی دارید ؟

بله، مانند سوال پیشین راه حل مناسب در اینگونه موارد استفاده از سنسور های حساس به لرزش مخصوص دیوار، درب و پنجره ها است که امکان ایمن سازی محل مذکور را به شما میدهد .

۱۳ این دستگاه که تماما با برق کار میکند، اگر به هر علت برق قطع شد یا سارق قبل از ورود برق را قطع کند دیگراز کار می افتد ؟

خیر، درست است که دستگاه های دزدگیر به صورت کلی برای عملکرد صحیح خود نیاز به انرژی برق دارند و از برق ۲۲۰ ولت تغذیه میکنند اما برای جلوگیری از سرقت به واسطه قطع برق توسط سارقین یا قطعی های احتمالی اداره برق، ۲ امکان به صورت همزمان و بلافاصله پس از قطع برق فعال میگردد . ابتدا دستگاه، تغذیه جایگزین خود از باطری بک آپ را شروع کرده و با همان کیفیت به کار خود ادامه میدهد ( با توجه به ولتاژ باطری و مدل و مصرف دستگاه متفاوت است اما غالبا زمانی نزدیک به ۲۴ ساعت را بدون وقفه میتواند از باطری تغذیه کند ) و پس از آن توسط ارسال پیامک مدیران دستگاه را از قطعی برق محل مطلع میکند .

۱۴ – برای بالای دیوار به جای حفاظ فلزی، مثل فیلم های سینمایی لیزر دارید ؟ که اگر از این لیزر کسی یا چیزی رد شد سیستم روشن شود ؟

بله، برای چنین استفاده ای چشمی های خطی با متراژ های متفاوت تولید و عرضه شده اند که با اغلب دزدگیر ها همخوانی داشته و قابل نصب هستند .

۱۵ ملک مورد نظر من چند طبقه یا بخش های مجزا دارد برای هر بخش باید یک دستگاه مجزا بخرم ؟

خیر، مدل هایی از دستگاه های دزدگیر اماکن وجود دارد که این امکان را به کاربر میدهد از یک دستگاه به واسطه وجود چندین چشمی و چند صفحه کلید مجزا برای چند مکان نزدیک به هم (طبقات مختلف، بخش های مختلف محل کار و … ) به صورت هم زمان استفاده کنید تا در هزینه خرید دستگاه های متعدد صرفه جویی شود . سامانه ارتباطات آکام یکی از فروشندگان چنین دستگاه هایی با قابلیت مذکور است .

۱۶ تفاوت آژیر و فلاشر چیست ؟

عملکرد آنها و شکل ظاهری آنها کاملا با یک دیگر متفاوت است فلاشر ها در واقع چراغ های گردانی هستند که رنگ قرمز آنها مرسوم تر است و با فعال شدن سیستم

شروع به چشمک زدن میکنند و بیرون یا داخل محل قابل نصب است و کاربرد اعلام هشدار به صورت دیداری دارند .

اما آژیر ها همان طور که از اسمشان مشخص است با تولید صدا پس از فعال شدن سیستم عملکرد اعلام هشدار به افراد را دنبال میکند که باز هم مشابه فلاشر ها امکان نصب داخل یا خارج از محل را داراست .

چند سالی است قطعه ای به نام آژیر فلاشر به بازار معرفی شده است که ترکیب عملکرد هر دو مورد ذکر شده در بالا در یک دستگاه گنجانده شده است .

۱۷ آژیر کجا باید نصب شود ؟

هماننطور که در سوال پیشین پاسخ داده شد آژیر ها به واسطه موقعیت ملک و امکاناتی که از آنها انتظار داریم داخل یا خارج محل قابل نصب و استفاده هستند .

۱۸ صدای آژیر دستگاه باعث ناراحتی همسایه ها نمی شود ؟ دزدگیر بدون صدا هم دارید ؟

عملکرد آژیرها به این صورت است که با روشن کردن دستگاه یک تک آژیر و با خاموش کردن آن دو تک آژیر جهت اطلاع کابر از وضعیت سیستم میزنند ( مانند تمام دزدگیر های خودرو ها که مرسوم است ) و همین طور هنگام سرقت و ورود غیر مجاز در صورت فعال بودن، سیستم شروع به آژیر کشیدن ممتد میکنند ( زمان قابل تنظیم است ) اما اگر مشتریان تمایل به استفاده از آژیر را نداشته باشند میتوان این دستگاه را از سیستم حذف کرد و صرفا با انجام سرقت یا ورود غیر مجاز افراد از طریق تماس دستگاه و ارسال پیامک مطلع شوند .

۱۹ برد ریموت دستگاه چقدر است؟ هر دستگاه چند عدد ریموت دارد ؟ ریموت یدک و اضافه هم میشود ساخت ؟

ریموت های دستگاه های دزدگیر نیز مانند اغلب ریموت ها دارای باطری داخلی و قابل تعویض هستند که اگر باطری سالم و مناسبی داشته باشند معمولا تا فاصله ۱۰ الی ۱۵ متری پنل دستگاه عملکرد خیلی مناسبی خواهند داشت .

اغلب دستگاه های دزدگیر که توسط سامانه ارتباطات آکام عرضه میگردد دارای دو عدد ریموت به صورت فابریک هستند .

بله امکان ساخت ریموت اضافه و یدک به هر تعداد که پنل خریداری شده شما پشتیبانی کند وجود دارد .

۲۰ اگر از ملک دور شدم و فراموش کردم دستگاه را روشن کنم یا مسافرت و مهمانی بودم و نیاز به کنترل دستگاه داشتم چه کار کنم ؟

امروزه بیشتر دستگاه هایی که توسط سامانه ارتباطات آکام عرضه میشوند دارای اپلیکیشن های  سازگار با سیستم عامل اندروید و آی او اس هستند که از هر نقطه از دنیا امکان کنترل و نظارت کامل بر دستگاه را برای شما فراهم میکنند ( خاموش و روشن کردن سیستم، دریافت گزارشات، اعلام وضعیت برق و تلفن و… ) همچنین اغلب دستگاه ها علاوه بر قابلیت اپلیکیشن ها توسط ارسال کدهای دستوری در قالب پیامک نیز قابل کنترل هستند .

۲۱ در ملک مورد نظر من سیم کشی تلفن ثابت وجود ندارد ؟ با این وضعیت چطور از عملکرد دستگاه مطلع شوم ؟

چنانچه در محل مورد انتظار شما سیم کشی تلفن ثابت وجود ندارد و فاقد این امکان است یا حتی وجود دارد و قابل استفاده است اما شما تمایل دارید از امکان جی اس ام دستگاه هم استفاده کنید تمامی عملکردهای دستگاه با اضافه کردن یک عدد سیم کارت اعتباری یا دائمی به صورت کامل و صحیح قابل استفاده است .

۲۲ چه نوع سیم کارتی برای دستگاه قابل استفاده است ؟من از قبل سیم کارت دارم بازهم نیاز هست سیم کارت جدید بخرم ؟

انواع سیم کارت های اعتباری و دائمی از اپراتورهای مجاز داخل کشور(همراه اول، ایرانسل،تالیا و …) برای دستگاه های دزدگیر قابل استفاده است و توصیه همکاران ما به شما مشتریان عزیز این است ترجیحا از سیم کارت های دائمی استفاده کنید تا مسئله شارژ کردن سیم کارت مطرح نباشد اما چنانچه به هر علت از سیم کارت های اعتباری استفاده میکنید ابدا جای نگرانی نیست چرا که دستگاه به صورت دوره ای توسط ارسال پیامک شما را از میزان مانده اعتبار خود مطلع میکند و هم چنین بسیار ساده و آسان توسط اپلیکیشن دستگاه میتوانید سیم کارت اعتباری خود را شارژ نمایید .

۲۳ دستگاه به پلیس و نیروهای امنیتی هم میتواند خبر بدهد ؟

به صورت کلی جواب این پرسش بله است و برای هماهنگی با نیروهای امنیتی دولتی و بخش خصوصی با توجه به ملک مورد نظر ( مسکونی – اداری – تجاری و … ) و هم چنین مشاغل حساس، شخصیت ها و … نیاز به طی مراحل قانونی دارد که در صورت لزوم توسط تیم سامانه ارتباطات آکام مشاوره های لازم به مشتریان داده خواهد شد .

۲۴ میتوانم به دستگاهم اعتماد کنم ؟ امکان اخلال در عملکرد دستگاه وجود دارد ؟

در مورد دستگاه های فروخته شده توسط فروشگاه سامانه ارتباطات آکام میتوانیم این اطمینان را به شما بدهیم که از کیفیت قابل قبولی برخوردار هستند و هم چنین برحسب نوع و مدل دارای گارانتی و خدمات پس از فروش هستند اما به صورت کلی تمامی دستگاه های الکترونیکی نیازمند نگهداری و سرویس دوره ای هستند و احتمال بروز خطا بر اثر عوامل مختلف وجود دارد که این امر در مورد کالاهای مورد تایید این فروشگاه به صورت حداقل فرض شده است و جواب کلی این است، بله تا حد زیاد و مطلوبی قابل اعتماد است .

۲۵ هر چند وقت یک بار سرویس لازم دارد ؟

دستگاه دزدگیر در صورت استفاده صحیح معمولا نیاز به سرویس دوره ای ندارد تا زمانی که باطری بک آپ دستگاه نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشد و این دوره به صورت عادی و البته با توجه به حجم و نوع باطری مورد استفاده ۲ الی ۳ سال یکبار است و در این حالت نهایتا ۲۰ دقیقه زمان و مبلغ جزئی نسبت به خرید اولیه هزینه نیاز دارد، یا باطری انواع سنسور های بی سیم پس از اعلام هشدار اتمام باطری به کاربر، نیاز به تعویض دارد که این امر به راحتی توسط خود مشتریان نیز قابل انجام است (شبیه به تعویض باطری کنترل تلوزیون و به همان راحتی ) همچنین برای تغییر شماره های اعلامی و … که ممکن است نیاز به اضافه و کم کردن داشته باشد میتواند بدون تغییر در ساختار سخت افزاری دستگاه توسط خود مشتریان به واسطه اپلیکیشن دستگاه صورت بگیرد .

۲۶ عمر باطری بک آپ و باطری حسگرها چقدر است ؟

این سوال جواب مشخص و قطعی ندارد چون با توجه به مقدار قطعی برق، استفاده مداوم از باطری، مدت زمان آلارم، برند دستگاه و … متفاوت است اما به صورت کلی عمر باطری بک آپ دستگاه شاید نزدیک به یک سال و نیم ( بیشتر یا کمتر ) است و عمر باطری ۹ ولت حسگرهای بی سیم یک سال (بیشتر یا کمتر) است .

۲۷ بعد از خرید و نصب دستگاه آموزش استفاده صحیح هم میدهید ؟

بله، دپارتمان فروش و همچنین پرسنل فنی سامانه ارتباطات آکام از زمان مشاوره و راهنمایی جهت خرید تا نصب در محل مورد نظر مشتریان و پس از آن همراه و کمک رسان شما خواهند بود و خود را مستلزم به آموزش کامل و جامع مشتریان جهت استفاده ونگهداری از سیستم امنیتی خود میدانند .

۲۸ گارانتی و خدمات پس از فروش دستگاه به چه صورت است ؟

با توجه به کشور سازنده، برند و مدل دستگاه و همچنین کارایی های آن گارانتی و خدمات پس از فروش آن نیز متفاوت است اما در یک جواب کلی تمامی دستگاه هایی که توسط این مرکز تایید و فروخته میشوند دارای گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش مناسب میباشند .

شایان ذکر است چنانچه تیم فنی سامانه ارتباطات آکام صرفا نصب دستگاه را به عهده داشته باشند و دستگاه از محل دیگری خریداری شده باشد، طبعا صرفا نسبت به نصب صحیح آن مسئولیت داشته و در رابطه با گارانتی دستگاه مسئولیتی متوجه پرسنل و شرکت نخواهد بود .

مالکیت فکری و تولید این محتوا به ثبت رسیده است و متعلق به شرکت سامانه ارتباطات آکام می باشد.
هرگونه بازنشر و کپی برداری از این مطلب بدون ذکر نام مجموعه سامانه ارتباطات آکام و لینک این محتوا ممنوع بوده و پیگرد قانونی خواهد داشت .